
Перша Міжнародна Конференція
"Актуальність юридичних праць Ганса Кельзена для сучасної України та Австрії"
The First International Conference
"Relevance of Legal Researches by Hans Kelsen for Modern Ukraine and Austria"



Презентація Книги
З книгою Ганса Кельзена "Про сутність і цінність демократії" можна ознайомитися у бібліотеці Київського університету права Національної академії наук України за адресою: м.Київ, вул. Академіка Доброхотого 7-А

Публікується з дозволу
Віденського інституту Ганса Кельзена
(Hans Kelsen-Institut, Wien)
Перекладено за фінансової підтримки
Австрійського культурного форуму в Україні, м. Київ
(Osterreichisches Kulturforum Kiew)
ISBN 978-966-8849-62-6
© Олександр Мокровольський, переклад українською мовою, 2013
© Лук’ян Турецький, художнє оформлення, 2013
© ВНТЛ–Класика, 2013
Вступне слово
Це видання є першим українським перекладом праці видатного представника теорії критичного юридичного позитивізму, засновника концепції конституційної юстиції, фундатора першого в світовій практиці конституційного суду Г. Кельзена «Про сутність і цінність демократії». Після видання твору німецькою мовою, ця праця неодноразово перекладалася на різні мови світу. Адже в країнах Європи, Великобританії та США теоретична спадщина Г. Кельзена була і досі залишається об’єктом ретельного наукового аналізу.
Звернення до теоретико-правової спадщини Г. Кельзена в умовах сучасного державотворення і реформування правової системи є надзвичайно актуальним.
Це пояснюється важливістю вироблення принципово нових методологічних підходів до змісту і сутності праворозуміння, подальшого розвитку загальної теорії права та державознавства, сучасної вітчизняної філософсько-правової думки, теорій конституціоналізму та парламентаризму, формування позитивної правосвідомості та правової культури і окремих громадян, і суспільства загалом.
В умовах сучасних викликів вітчизняної демократії (відсторонення переважної більшості населення від реального управління справами держави і суспільства, перетворення демократії для більшості на демократію для меншості, все зростаюча недовіра громадян до держави і політики загалом, яка викликана недостатнім рівнем компетенції та поширенням корупції, майже пов на відсутність у державно-владних рішеннях спрямованості на досягнення суспільного компромісу тощо) положення праці Г. Кельзена «Про сутність і цінність демократії» мають одержати нове прочитання.
Книжка безперечно буде корисною і для студентів, що вивчають загальну теорію права і держави, політичну теорію, історію політичних й правових вчень, і для викладачів, аспірантів та докторантів, словом, усіх тих, хто цікавиться постаттю Ганса Кельзена та його науковою спадщиною. Опублікування твору Г. Кельзена «Про сутність і цінність демократії» сприятиме розширенню джерельної та методологічної бази сучасної української юриспруденції. Практичне застосування положень праці Г. Кельзена «Про сутність і цінність демократії» позитивно вплине на реформування вітчизняної політичної і правової систем, формування сучасного правового мислення, правової свідомості і правової культури науковців, юристів-практиків, державних службовців, громадян.

Хочу зазначити, що ідея перекладу цієї праці на українську мову належить відомому австрійському професору Герберту Шамбеку, який особисто був знайомий з Г. Кельзеном і присвятив чимало публікацій його творчості. Він визначний громадський діяч сучасності – був членом парламенту від федеральної землі Нижня Австрія, віце-президентом верхньої палати парламенту Австрії – Бундесрату, президентом Бундесрату .
Професор Г. Шамбек також є Почесним доктором Київського університету права НАН України і запропонував видати зазначену працю під час його
візиту до України.
Не менш значна заслуга у виданні книжки Вольфа Дітріха Хайма – Надзвичайного та Повноважного посла Австрії в Україні. Завдяки його зусиллям та підтримці були знайдені кошти та фахівці, які змогли професійно перекласти видання на українську мову.
Сподіваюсь, що видатна праця Г. Кельзена одержить заслужене визнання серед науковців – правознавців та широкої громадськості нашої країни.
Бошицький Ю. Л.
ректор Київського університету права
НАН України, професор,
заслужений юрист України